przeciekająca uszczelka w drzwiach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pawel bytom
    Classic
    • 2011
    • 7

    przeciekająca uszczelka w drzwiach

    Witam sprawa wygląda tak iż przyjechalem do domu a wlokłem się w korkach z 40minut może to to też ma jakieś znaczenie nie wiem. Chciałem przestawić auto do garażu zaraz po zgaszeniu to było. A tu SZOK kręci a nie zapali. Kiedyś wcześniej czytałem coś o jakieś klapie gaszenia dla mnie temat obcy przyznaje ale rzeczywiście jak gasiłem silnik to już na końcu było słyszalne i to dosyć dobitnie jakieś klupnięcie taki głuchy odgłos jakby właśnie jakaś klapka coś takiego. Dopiero za czwartym razem odpalił. Ale później się to znowu się sytuacja powtórzyła. Co robić bo auto mi potrzebne strasznie a na naprawę teraz to raczej nigdzie już się nie umówię. I jeszcze zauważyłem że w ogóle nie zaświeciły świece wtedy jak nie zapaliło. No ale wlaściwie silnik był ciepły. Proszę o jakąś radę cokolwiek bym mógł zrobić sam.
    I Wszystkim Wesołych Świąt!!!
  • karamba
    Classic
    • 2010
    • 14

    #2
    przeciekająca uszczelka w drzwiach

    Witam, jestem nowozarejestrowanym użytkownikiem Waszego portalu.Wczoraj kupiłem skodę octavie i po przejechaniu nia na myjnię spotkała mnie przykra niespodzianka.Do środka auta podciekła woda.Po sprawdzeniu nieszczelności stwierdzam, że wode przepuszczają przednia prawa i tylna i tylna uszczelka drzwi.Jest na to jakaś rada?Wiem ze samochod byl przytarty wlasnie z prawej strony ale stwierdzono ze byla to obcierka a nie jakis silny wypadek itp...Prosze o pomoc i z gory dziekuje

    Komentarz

    • Guguś
      L&K
      S_OCP Member
      • 2008
      • 1212

      #3
      karamba, Sprawdź odpływy w drzwiach, nasz szyberdach ??
      __________________________________

      Witaj szkoło, żegnajcie kochane pieniążki.

      Komentarz

      • fireman6
        Rider
        • 2009
        • 360

        #4
        A gdzie tą wodę miałeś, może odpływ w podszybiu jest zapchany przez liście i piach, jak nigdy nie czyszczone to norma.
        Skoda Octavia 1.9TDi Ambiente Rider 04r
        Zapraszam https://www.facebook.com/detailingzpasja

        Komentarz

        • winni77
          RS
          • 2009
          • 2183
          • Octavia II combi (1Z5)
          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

          #5
          karamba, zmień proszę nazwę tematu, żeby ktoś później mając podobny problem nie musiał zakładać podobnego tematu.
          Sorry za OT.
          Mój "Batmobil"

          Komentarz

          • karamba
            Classic
            • 2010
            • 14

            #6
            Przepuszcza gorny fragment uszczelka.Tak jakby drzwi byly za slabo domknięte

            [ Dodano: Pią 09 Lip, 10 12:42 ]
            Dodam jeszcze ze nie mam szyberdachu :wink: i niestety nie dziala podgrzewanie fotlea pasazera ale sen z oczu spedzilo mi to przeciekanie, dlatego prosze Was o pomoc.

            Komentarz

            • wocek
              Rider
              • 2006
              • 342
              • Audi

              #7
              karamba, Zawsze możesz spróbować dociągnąć drzwi, na słupku masz przecież regulację
              wocek

              Komentarz

              • Guguś
                L&K
                S_OCP Member
                • 2008
                • 1212

                #8
                Ja bym sprawdził folię na drzwiach.
                __________________________________

                Witaj szkoło, żegnajcie kochane pieniążki.

                Komentarz

                • karamba
                  Classic
                  • 2010
                  • 14

                  #9
                  tak, sprawdze jeszcze wszystko dokladnie, ale ogolnie prawe tylne drzwi sa na rowni z reszta karoserii wiec wyglada ze jest ok, przednie za to sa za mocno dociagniete i trzeba bedzie je troche popuscic bo wchodza za bardzo do srodka tak ze tylne az odstaja...A macie czy moze ktos zna jakis dobry , w miare tani warsztat w Warszawie w ktorym moglbym porobic w skodzie to co mi zalecono na przegladzie?

                  [ Dodano: Sob 10 Lip, 10 02:37 ]
                  FIREMAN6 - kropelki wody byly na dywaniku...

                  Komentarz

                  • Przemooo
                    Classic
                    • 2010
                    • 12

                    #10
                    Witam! Możesz dokładniej opisać gdzie stoi woda? Na progu, może pod dywanikiem?

                    Dokładnie miałem taki sam problem, że mi przeciekała Octavia - woda była pod nogami z przodu jak i z tyłu oraz podczas deszczu woda stała na progu.

                    Powodem było pęknięte podszybie, przez co woda zalatywała tak, że wpadała do filtra a przez filtr do dmuchawy i stamtąd wentylacją na dół samochodu (nawiew na nogi). Podmuch powietrza musi być tak duży, że przypadkowo zauważyłem troszkę wody w górnych nawiewach na szyby boczne...

                    Co do stania wody na progu to powodem było nieszczelna pianka w drzwiach. (Nie wiem jak niektórzy mówią, że O1 ma folie a nie piankę na wygłuszenie w drzwiach). Woda poprzez otwory w blasze drzwi dostawała się na piankę i po niej spływała pod tapicerką na próg. Dokładne oklejenie (bo ktoś ją uszkodził poprzez zbyt duże "dziury" na kable do głośników) zlikwidowało ten problem. Dodam jeszcze, że dokładnie okleiłem te otwory w blasze drzwi, żeby mieć święty spokój. No i jak na razie pomogło

                    Po deszczu lub myciu i jeździe bądź włączeniu wentylatorów tak by ewentualną wodę nawiało pod nogi podnieś tapicerkę wraz z wygłuszeniem (chwila roboty) wtedy się dowiesz jak poważny jest problem. Swoją Octavię suszyłem prawie tydzień podczas sporych upałów...

                    Komentarz

                    • karamba
                      Classic
                      • 2010
                      • 14

                      #11
                      Przemooo, kopelki wody pokazaly sie na dywanki za fotelem pasazera.Dokladnie w miejscu gdzie osoba siedzaca z tylu trzyma nogi[/b]

                      Komentarz

                      • Przemooo
                        Classic
                        • 2010
                        • 12

                        #12
                        W takim razie, jeżeli wody nie ma na progu to ja stawiam na 2 możliwości:

                        - woda przez kanały wentylacyjne,
                        - zamknięte drzwi nie są odpowiednio dociągnięte,

                        Rozwiązanie 1 problemu to sprawdzenie stanu podszybia. Sprawdź również kanały odprowadzające wodę z podszybia (nalej troszkę wody w róg koło filtra i woda powinna wylecieć na dole spod nadkola). Sprawdź również przewody, które idą w pobliżu filtra czy czasem nie idą prosto nad filtrem bo wtedy woda zaciekająca po nich może kapać na filtr.

                        Rozwiązanie 2 problemu to nic innego jak wyregulowanie docisku drzwi "takim czymś srebrnym" na słupku. Potrzebny będzie klucz imbus lub gwiazdka. Sugeruj się drzwiami z drugiej strony bo mówisz, że podobno tam nie przecieka. Na tej regulacji masz takie małe wytłoczone kreseczki i to wg. nich ustawiaj a nie na oko

                        Komentarz

                        • maro21
                          Drive
                          • 2007
                          • 78

                          #13
                          karamba, nie masz folii w drzwiach tylnych, sprawdź. Miałem identyczny problem kiedyś. Okazało się że po naklejeniu susza.

                          Komentarz

                          • yunior81
                            RS
                            • 2010
                            • 1657
                            • Octavia I (1U2)
                            • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                            #14
                            Odświeżając temat, jak pozbyć sie przecieku przez " cos w rodzaju pianki", ktora oddziela wnętrze drzwi od tapicerki ? Niestety u mnie jest pianka, typowej folii brak.

                            Komentarz

                            Pracuję...